گروه ناجا- جانشين رئيس پليس کشور گفت: برگزاري نمايشگاه ايپاس ، نشانگر آرامش ، توام با اقتدار جمهوري اسلامي ايران است 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار " حسين اشتري" در سيزدهمين نمايشگاه بين المللي لوازمو تجهيزات پليسي، ايمني و امنيتي ايپاس 2014 با اشاره به برگزاري اين نمايشگاه به صورت ادواري،اظهارداشت: در اين مقطع از زمان، بخش هايي از منطقه خاورميانه در آتش فتنه و جنايات عوامل استکبارکفر جهاني مي سوزد و آرامش و امنيت را از ساکنان آن سلب نموده، پيام هاي مختلفي را به همراه دارد ويکي از مهمترين آنها ثبات، توام با اقتدار جمهوري اسلامي ايران است که به پشتوانه درايت و هوشمنديرهبر معظم انقلاب و فرماندهي توانا، حکيم و ايستادگي، وحدت و پايمردي ملت سرافراز ايران حاصل شدهو توانسته با وجود همه دسيسه ها و اقدامات و تحريکات سوء دشمن با خنثي کردن همه شيطنت ها برمشکلات فائق آيد. 

 

وي ادامه داد: عزم و اراده ملي براي تحقق سند چشم انداز کشور برپايه اقتصاد مقاومتي يکي از عمده خواسته هاي به حق جامعه است که از زواياي مختلف مي توان آن را در عرضه محصولات و نوآوري هاي آشکار در نمايشگاه ايپاس مشاهده کرد. 

به گفته اشتري، پيشرفت هاي ملموس و بعضاً خارق العاده آن هم در شرايط اعمال تحريم هاي ظالمانه، موقعيت هاي نابي را فراهم کرده که براساس آن مي توان با توليدات مشابه خارجي مورد رقابت قرار گيرد؛ اين دستاوردهاي مهم علمي، صنعتي و الکترونيکي با بروز استعدادهاي درخشان نخبگان، مخترعان و مبتکران راه را براي تامين و تجهيز ناجا و ساير نيروهاي مسلح و سازمان هاي متولي امور ايمني و حفاظتي گشوده است. 

اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان کرد: بازتاب نوآوري هاي جامعه بزرگ و توانمند علمي و پژوهشي در مجامع جهاني ، دهکده هاي علمي و دانش بنيان در اقصي نقاط کشور و به ويژه مراکز دانشگاهي موقعيت غرور آفرين ايجاد کرده و پيشرفت هاي فني و تحقيقاتي دانشمندان در زمينه انرژي هسته اي صلح آميز از جمله اين دستاوردهاست؛ قطعاً اين افتخارات را مي توان نتيجه انگيزه و روحيه بالا، اراده، مقاومت، خودباوري و خوداتکايي دانست که همه اينها از آموزه هاي ارزشمند انقلاب اسلامي است. 

جانشين رئيس پليس کشور، ادامه داد: مبادلات و ارتباطات نزديک مراکز علمي و دانشگاهي با سازمان هاي صنعتي و تعاملات نزديک بخش هاي توليد و مصرف کننده بر توان بنيان فکري و ايده پردازي و استعدادهاي بالقوه افزوده و باحمايت هاي همه جانبه اين موقعيت اميدواريم در ميان مدت گام هاي بلندتر و شايسته تري برداشته و آثار مطلوب آن را در سطح منطقه، جهان و در نهايت پيشرفت و تعالي ملت ها مشاهده کنيم. 

اشتري با اشاره به اينکه صلح و دوستي با همه کشورها به خصوص ملت هاي مسلمان در اولويت است، خاطرنشان کرد: با اين بينش آمادگي داريم با رعايت احترام و نيز منافع مشترک از طريق تبادل اطلاعاتي، فني و خدماتي، يافته ها و فرآورده هاي خود را در اختيار متقاضيان ديگر کشورها قرار دهيم. 

وي به اهداف نمايشگاه ايپاس اشاره کرد و گفت: ايپاس بايد مکاني براي تبادل دانش، تجهيزات و اطلاعات باشد، سعي مي کنيم از فضاي موجود براي ارتقاء توانمندي هاي علمي و تحقيقات و فني خود بهره ببريم.

اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: تبادل دانش و فناوري اطلاعات روز دنيا در راستاي ارتقاء سطح کيفي تجهيزات و توليدات پليسي ايمني و امنيتي، بهره گيري از ظرفيت هاي داخلي، حمايت از پژوهشگران و محققان، جلب توجه عامه مردم براي حفاظت از اموال و سرمايه هاي خود، ايجاد زمينه اشتغال، رونق اقتصادي و...، ايجاد اعتماد و اميد در مديران کارگاه هاي کوچک توليدي، ايجاد زمينه تسريع در تحقق اقتصاد مقاومتي و جهاد اقتصادي و دعوت به همکاري از همه دانشگاه ها از اهداف اين همايش است. 

اشتري خاطرنشان کرد: پليس جمهوري اسلامي ايران بر آن است با توجه به حيطه وظايف و ماموريت هاي خطير و محول و در راس آنها حفظ، امنيت و آرامش جامعه را در سرلوحه امور و دستور کار جاري داشته باشد. 

وي تاکيد کرد: ضرورت ارتقاء سطح توانمندي هاي ذاتي براي دستيابي به اهداف مقرر مانند تامين حقوق حقه مردم و حفاظت از دستاوردهاي انقلاب مد نظر پليس است. 

جانشين فرمانده ناجا ادامه داد: بحران ها و جريان هاي انحرافي و اغواگرانه دشمن و دسيسه هاي عوامل تبهکار و باندهاي فساد بايد از طريق تجهيز نيرو به ابزار و لوازم با تکنولوژي روزآمد و فناوري هاي نوين شناسايي و پيشگيري شود، همچنين به رويکردهاي اساسي شامل آموزش، پژوهش و جامعه محوري براي ايفاي هرچه بهتر ماموريت هاي محوله که برآيند عملکرد آن به کاهش جرايم مي انجامد نيز توجه جدي داشته باشيم. 

وي تصريح کرد: با مجرمان و مفسدان رايانه اي و ارتباطات مجازي که از جمله عوامل تهديد امنيت عمومي هستند به صورت هدفمند و از طريق بستر سازي مناسب شناسايي و برخورد شود؛ با اتکاء به فناوري، جامعه محوري، دانش و پژوهش، خود را به پليسي حرفه اي، علمي با قدرت پيش بيني و پيشگيري از جرايم تبديل کرده و برنامه منظمي در اين مسير داشته باشيم. 

اشتري گفت: تامين و تجهيز پليس با امکانات فني پيشرفته به سرعت دهي کشف جرم و جنايت کمک مي کند، براي نيل توانمندي هاي دانش بنيان بايد از کارآيي هاي بالايي برخوردار باشيم؛ ايپاس فرصتي براي تبادل اطلاعات و دانش مرتبط براي دستيابي به پيشرفت هاي علمي و مهندسي کيفي محصولات توليدي است. 

اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان کرد: اين نمايشگاه بستري براي ارائه سطح تکنولوژي، فناوري و دانش و همچنين توسعه فرهنگ ايمني و امنيت در کشور، مشارکت مردم در ايجاد امنيت جامعه، تشويق توليدکنندگان و عرضه کنندگان ايمني، پليسي و گردش اقتصادي است. 

جانشين فرمانده ناجا در خاتمه تصريح کرد: با گسترش ابعاد جرايم بايد توانمندي هاي پليس نيز ارتقاء يابد تا بتواند با تنوع شگردهاي بزهکاران نياز به تجهيزات نوين را مرتفع کنيم اين در حالي است که اصولاً تحريم ها هيچ گاه نتوانست و نمي تواند پليس را از نيل به آرمان ها و وظايف خود دور نمايد؛ معتقديم تحريم ها موجب سرعت دهي پيشرفت هاي تکنولوژيکي براساس مقياس هاي بومي است. 

RegisterLoginFacebookGoogleLinkedinTwitterInstagramAparat