به گزارش خبرگزاری بسیج،سردار حسین اشتری در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی به اهمیت برگزاری این نمایشگاه در ابعاد بین‌المللی پرداخت و اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه ایپاس در این مقطع زمانی که بخش‌هایی از خاورمیانه در آتش فتنه و جنایت عوامل استکبار کفر جهانی می‌سوزد و آرامش و امنیت را از مردم این منطقه سلب کرده است، پیام‌های مختلفی را به همراه دارد که ثبات توام با اقتدار جمهوری اسلامی ایران یکی از آنهاست که به پشتوانه درایت و هوشمندی رهبری و وحدت و پایمردی ملت سرافراز حاصل شده است و توانسته با وجود تمامی دسیسه‌ها و تحریکات سوء دشمن، بر مشکلات فائق آییم.

 

وی ادامه داد: عزم و اراده ملی برای تحقق سند چشم‌انداز کشور پایه اقتصاد مقاومتی یکی از عمده خواسته‌های به حق آحاد جامعه است که نمونه عینی آن در نمایشگاه ایپاس مشهود است.

 

اشتری پیشرفت‌های ایران را در شرایط تحریم را بوجود آورنده موقعیت‌های نابی دانست که با استفاده از آن و با تولید کالاهای داخلی به رقابت با انواع مشابه آنها بپردازیم.

 

جانشین فرمانده ناجا گفت: دستاوردهای مهم علمی،‌صنعتی و الکترونیکی با بروز استعدادهای نخبگان، مخترعان و مبتکران راه را برای تامین نیازهای ناجا و سایر نیروهای مسلح باز می‌کند.

 

وی پیشرفت‌های وسیع علمی کشور در تمامی زمینه‌ها را از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این افتخارات نتیجه انگیزه و روحیه بالا،‌ اراده، مقاومت، خودباوری و خوداتکایی است که تمامی این موارد از آموزه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی است.

 

اشتری ارتباط نزدیک میان مراکز علمی و دانشگاهی با سازمان‌های صنعتی را عاملی برای حمایت همه جانبه از ایده‌پردازی عنوان کرد و افزود: امیدواریم تا با حمایت از ایده‌پردازان در میان مدت، گام‌های بلندتر و شایسته‌تری برداشته و آثار مطلوب توان فکری و ایده‌پردازی خودمان را در آینده‌ای نزدیک در منطقه و جهان مشاهده کنیم.

 

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه صلح‌دوستی و ارتباط موثر با تمام کشورها را برخواسته از فرهنگ دینی و اعتقادی ایرانیان عنوان کرد و گفت: با این بینش ما آمادگی داریم تا با رعایت احترام و منافع مشترک یافته‌های خود را از طریق تبادل اطلاعات فنی و خدماتی در اختیار دیگر کشورها قرار دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه ایپاس باید مکانی برای تبادل دانش، تجهیزات و اطلاعات باشد، بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی به منظور مشارکت حداکثری را یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه سعی بر آن شده تا با حذف واسطه‌ها ارتباط مستقیمی میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در عین حمایت از پژوهشگران، محققین و مخترعان ایجاد شود.

 

اشتری ادامه داد: ایجاد زمینه اشتغال و رونق اقتصادی و در عین حال تامین نیازهای ما در حوزه انتظامی یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است که این موضوع می‌تواند به ایجاد اعتماد و امید در مدیران کارگاه‌های کوچک تولیدی کمک کند.

 

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: پلیس جمهوری اسلامی بر آن است تا با توجه به وظایف و ماموریت‌های خود و حفظ امنیت و‌ آرامش جامعه ارتقاء سطح توانمندی‌های ذاتی خود را سرلوحه کار خویش قرار دهد.

 

وی گفت: علاوه بر این موارد برخورد با بحران‌ها و جریان‌های انحرافی و اغواگرانه دشمن و دسیسه‌های عوامل تبهکار و همچنین مبارزه با باندهای فساد یکی دیگر از اصول کاری پلیس بوده و به دنبال آن هستیم تا با تشویق نیروهای خود به ابزار و لوازم منطبق با تکنولوژی روز به این مهم دست یابیم.

 

اشتری با تاکید بر اینکه تجهیز پلیس به امکانات فنی پیشرفته به سرعت کشف جرم کمک خواهد کرد گفت: نمایشگاه ایپاس به عنوان بستری برای دستیابی به این موضوع می‌تواند ظرفیت مناسبی برای افزایش سطح تکنولوژی و فناوری کشور، ارتقاء توسعه فرهنگ ایمنی، مشارکت مردم در ایجاد امنیت جامعه‌، تشویق تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان و بالا رفتن گردش اقتصادی کشور باشد.

 

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه تحریم‌ها هیچ‌گاه نتوانسته‌اند پلیس را از نیل به آرمان‌های خود دور کنند، تحریم‌ها را موجب بالا رفتن خودکفایی و افزایش پیشرفت تکنولوژی بومی دانست.

RegisterLoginFacebookGoogleLinkedinTwitterInstagramAparat